Poradnik

Użyj kilku mniejszych kartonów niż jeden duży, aby umieszczone w nich przedmioty nie obijały się podczas transportu. Takie paczki będą również lżejsze co ułatwi ich przenoszenie oraz załadunek.
Pamiętaj, aby nie spakować rzeczy do kartonów, które mogą być Ci pilnie potrzebne podczas przeprowadzki np. dokumenty, legitymacje, ubezpieczenie czy karty kredytowe.
Napisz na kartonach krótki opis zawartości, np. „książki”, „ubrania” lub „kuchnia” czy „sypialnia”. Pozwoli to zaoszczędzić trochę czasu przy rozpakowywaniu i szybko znaleźć potrzebne rzeczy w razie potrzeby.
Przygotuj odpowiednio wcześniej sprzęt elektroniczny i mechaniczny, np. rozmroź lodówkę lub osusz zmywarkę. Przymocuj również niezbędne kable do danego sprzętu, np. taśmą. Zaoszczędzisz czas na szukanie i podłączenie sprzętu w nowym miejscu.
Jeśli przewozisz duże lustra naklej na nie taśmę w kształcie litery X. Zabezpiecz krawędzie materiałem, który zapobiegnie obtłuczeniu ich. Jeśli to możliwe, zleć zapakowanie tych rzeczy firmie transportowej.
Pakując luźne przedmioty do kartonu staraj się, aby pomiędzy przedmiotami nie było wolnej przestrzeni. Wszystkie puste miejsca wypełnij np. zwiniętą gazetą lub folią bąbelkową. Cały karton możesz dodatkowo okleić taśmą, aby był bardziej zwarty.
Upewnij się czy firma transportowa oferuje ubezpieczenie i co ono obejmuje. Jeśli ubezpieczenie nie spełnia Twoich oczekiwań rozważ możliwość ubezpieczenia indywidualnego.

 

Bezpłatna wycena online

Trasa
Skąd:
Dokąd:
Termin:
Towar
Opis ładunku, powierzchnia, waga:
Dane kontaktowe
Imię:
Telefon:
E-mail: